Basında Biz

BİR PARÇANIZ DA BİZ OLALIM!

Paylaş
AUTOMARTASHOW bülteni yayınlandı.

AUTOMARTASHOW bülteni yayınlandı.

AUTOMARTASHOW bültenini indirin.
İkinci Kuşak nasıl değiştirdi?

İkinci Kuşak nasıl değiştirdi?

Aile şirketlerinin sürdürülebilir olması için nesiller arası geçişlerin iyi yönetilmesi, en önemli etkenlerden biri. PwC Aile Şirketleri Araştırması’na göre aile şirketlerinin en başta gelen sorunlarından biri, kurucunun ortaya koymuş olduğu hedefleri, ondan sonra gelen neslin takip edememesi ve iyi aktaramaması. ABD’de aile şirketlerinin ortalama yüzde 40’ı daha ilk 5 yılda yok oluyor, geri kalanların yüzde 66’sı ise birinci kuşakta batıyor veya el değiştiriyor. İkinci kuşağa kadar yaşayabilen aile şirketlerin oranı ise yüzde 20’yi geçemiyor.

Martaş Otomotiv, bu nesiller arası geçişi çok başarılı şekilde yöneten bir aile şirketi örneği… Küçük bir dükkanda yedek parça satarak iş hayatına başlayan Hadi Özalp, 37 yıllık şirketinin yönetimini, 2010 yılında çocukları Ziya Özalp ve Baver Özalp’a devretti. İki kardeş, yedek parça toptancı işini, büyük bir lojistik işine dönüştürmekle kalmayıp “private label” (özel markalı) üretim, global iş birlikleri ve teknolojiye yatırımla alanının en büyüğü konumuna taşıdı.

Devamı için Capital Ocak 2018
Martaş, Köklerine Bağlı Olarak Yenilendi!

Martaş, Köklerine Bağlı Olarak Yenilendi!

Kurulduğu ilk günden bu yana güven, istikrar ve kalite prensipleri çerçevesinde büyüyen Martaş, yeni kurumsal kimliğini yine aynı değerler üzerine geliştirdi; geçmişinden ilham alarak köklerine bağlı olarak yenilendi.

İlk adımlarını attığı 1980’den, sektörel liderliğe uzanan bugünleri güven, istikrar ve kalite değerleri üzerine inşa eden Martaş; yenilenen logosunu da modern, geometrik ve net çizgisi ile tüm paydaşları için büyük önem taşıyan bu değerler üzerine kurguladı.

Martaş Otomotiv Genel Müdürü Ziya Özalp, logonun çok kısa sürede aidiyetle benimsendiğine dikkat çekti;

"Kurumsal kimliğimizi yenileme sürecinde hedefimiz; sürekli gelişen, sektöre ve kendine yatırımlar yapmaktan kaçınmayan, büyüyen Martaş’ın köklerine bağlılığını, bizi biz yapan değerlere olan sadakatimizi göstermekti. Bu hedefle, köklerimize daha da sıkı tutunduk; geniş araştırmalar sonucunda, bunu gururla ifade edebiliriz ki, bizi tanımlayan güven, istikrar ve kalite değerlerimiz üzerine bir çalışma yaptık. Yenilenen kurumsal kimliğimiz, bizi ve daha da önemlisi tedarikçilerimizi, çalışma arkadaşlarımızı oldukça mutlu etti. Lansmanın ilk gününden itibaren ortaya çıkan bu sahiplenme ve aidiyet durumu bizim bundan sonra da en önemli rehberimiz olacak.”

Geçmişinden aldığı ilhamı tüm saygınlığı ve samimiyetiyle yeni kurumsal kimliğine taşıyan Martaş, M harfini markanın ikonu olarak konumlandırırken, ilk günkü çizgisinden ve söyleminden ödün vermeden, tüm paydaşlarına yaklaşımını “Bir Parçanız da Biz Olalım” diyerek sürdürüyor.

Martaş, Köklerine Bağlı Olarak Yenilendi! Martaş, Köklerine Bağlı Olarak Yenilendi! Martaş, Köklerine Bağlı Olarak Yenilendi! Martaş, Köklerine Bağlı Olarak Yenilendi! Martaş, Köklerine Bağlı Olarak Yenilendi!
Yedek Parça Dağıtım Devi Martaş 35 Yaşında!

Yedek Parça Dağıtım Devi Martaş 35 Yaşında!

Türkiye’den Avrupa ve Orta Asya’ya kadar çok geniş bir coğrafyanın yedek parça ihtiyacını karşılayan Martaş Otomotiv Yedek Parça A.Ş., sektördeki 35. yılını Auto Martashow etkinliği adı altında Türkiye’nin dört bir yanından gelen bini aşkın iş ortağı ile kutladı.

İstanbul’da küçük bir dükkanda kurulan ve günümüzde dünya otomotiv yedek parça sektörünün global oyuncuları arasına giren Martaş Otomotiv’in “Bir parçanız da biz olalım..!” sloganıyla yeni açılan Gebze Lojistik Merkezi’nde düzenlenen kutlama törenine şirketin Federal Mogul, Gates, Mann Filtre, KYB, NGK, Rapro, Schaeffler Group gibi iş ortakları da destek verdi.

Açılış konuşmasını yapan Martas Otomotiv Genel Müdürü Ziya Özalp, organizasyona katılan bini aşkın iş ortağına teşekkür ederek, Martaş Otomotiv ve Auto MartaShow organizasyonu hakkında bilgi verdi.

Şubat 2015’te hayata geçen Gebze Lojistik Merkezini “Auto MartaShow” adı altında iş ortaklarına tanıtmak istediklerini söyleyen Ziya Özalp, “İlk adımını 35 yıl önce atan, bizim ve sevgili mesai arkadaşlarımızın emeğiyle, sizin güveninizle büyüyen şirketimiz MARTAŞ çatısı altında sizlerle bir araya gelmek, birlik olmak ve yüz yüze teşekkür etmek istedik. Hepinizin bildiği gibi sevgili babam Hadi Özalp’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda ve daha da önemlisi tecrübesiyle MARTAŞ, otomotiv yedek parça sektöründe 35. yılını geride bırakıyor. ‘Aile’ nosyonunun en önemli değerleri aidiyet, güven ve istikrarı MARTAŞ’ın değişmez vizyonu haline getiren değerli babamızı, yeni nesilde kurumsallaşma, otomasyon ve teknolojik çalışmalar konusunda ben, uluslararası vizyon ve tecrübesiyle sevgili kardeşim Baver Özalp izliyor” diye konuştu.

Altı milyar dolar büyüklüğe sahip Türkiye Otomotiv Yedek Parça Sektörü’nde istikrar, sadakat ve güven gibi aile değerlerini koruyarak Martaş’ın 35.yılını kutladığını belirten Ziya Özalp, “Martaş olarak yatırımlarımızda sürdürülebilirlik, otomasyon ve teknolojiye odaklanarak 2016 yılında da sektördeki yatırımlarımızı artırmayı ve öncü rolünü sürdürmeyi hedefliyoruz. Yeni teknolojinin ve eğilimlerin yakın takipçisi olarak MARTAŞ’ın kurumsallaşması, gelişmesi ve büyümesi noktasında ‘vazgeçilmezi’ olarak, biraz önce bahsettiğim aile değerlerini seçtik. Bu süreçte organizasyon yapımızı da bu vizyonla belirledik ve Gebze Lojistik Merkezi'mizde görev yapan 150’yi aşkın iş arkadaşımızı 6 ana birimde topladık” dedi.

"35 yıllık, bizler için olduğu kadar sizler için de önemli olduğunu tahmin ettiğimiz değerli bir oluşumdan bahsederken, ulusal ve uluslararası 150’yi aşkın tedarikçimize teşekkür etmemek ve destekleriyle bugün de yanımızda olan iş ortaklarımıza ayrı bir parantez açmamak olmazdı" diyen Ziya Özalp, "KYB Amortisörleri, Mann Filtreleri, Gates, Rapro, NGK, Schaeffler Group, Federal Mogul firmalarına, değerli yöneticileri ve tüm çalışanlarına ayrıca teşekkürü bir borç bilirim. Değerli iş ortaklarımız sizlerle stantlarında bir araya gelmek için büyük bir heyecanla salondaki yerlerini aldılar” şeklinde konuştu.

Yedek Parça Dağıtım Devi Martaş 35 Yaşında! Yedek Parça Dağıtım Devi Martaş 35 Yaşında! Yedek Parça Dağıtım Devi Martaş 35 Yaşında!
Kapat