Genel Müdürün Mesajı

BİR PARÇANIZ DA BİZ OLALIM!

Paylaş
Genel Müdür Ziya ÖZALP
Genel Müdürümüz Ziya Özalp’ten;

“Bir parçanız da biz olduk diyebilmenin gururunu yaşıyoruz”

Martaş Otomotiv’in yolculuğu; sevgili babamız, değerli kurucumuz Hadi Özalp’in girişimci ruhuyla, ülkenin o dönemki zor koşullarına karşın, ‘ülkeye, vatana, insanımıza' inançla 1980 yılında İstanbul’da başladı.

Kuruluşumuzun ilk gününden bugüne, otomotiv yedek parça sektöründe, yenilikçi ürün ve hizmet odağıyla, cesur ve öncü girişimlerimiz, dokunduğumuz hayatlara değer katma bilinci ve alışkanlığıyla, firmamızın ve tüm paydaşların gelişimi için büyük bir tutkuyla çalışıyoruz.

Değerli kurucumuz Hadi Özalp’in vizyonu ve 40 yıla yaklaşan iş yapış sürecimizin doğal karşılığı olarak, ‘güven, istikrar ve kalite’ ekip arkadaşlarımızın, müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin de tüm samimiyetiyle sahiplenmesiyle değişmez değerlerimiz olmuştur.

Sevgili babamızın; azim, sabır, dürüstlük, yenliğe açıklık, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine bağlılık, ülkemize olan inancı ve işine olan tutkusu, şirketimizin ve paydaşlarımızın ‘büyük bir aile’ olmasında kuşkusuz en büyük etkendir.

Tıpkı altını çizmekten mutluluk ve onur duyduğumuz değerlerimiz ‘güven, istikrar ve kalite’ söz konusu olduğunda değişmeyen ve değişmeyecek yaklaşımımız gibi; babamız Hadi Özalp’ten edindiğimiz tüm bu öğretiler de hiç eskimeyecek, bize daima yol gösterecektir.

Bugün 25 ülkeye, 100'den fazla ürün gamı; 150.000 referansı ile hizmet veren Martaş Otomotiv’i anlamak, bu değerler ve kendi doğallığında ortaya çıkan öğretileri kavramaktan geçiyor. Dönemin kısıtlı araç parkı ile başlayan otomotiv yedek parça dağıtımımız; bugün, tüm binek ve hafif ticari araç grupları ve markalarında Türkiye’nin her noktasına ulaşan dağıtım organizasyonumuz ile Avrupa’nın en önemli yedek parça oyuncuları arasında gösterilmektedir.

Martaş Otomotiv, son yıllarda hızlı bir değişim ve büyüme süreci yaşıyor; yatırımlar, teknolojik yenilenme, kurumsallaşma çalışmaları, yeni pazarlar, markaların gelişimi… Büyüme imkanları hiçbir ‘mazeret’ olmaksızın değerlendiriliyor, verimliliğin artırılması, teknolojik altyapının güçlendirilmesi, insan kaynaklarının doğru kullanımı en önemli başlıklar olarak daima gündemimizin ilk sırasında yer alıyor.

Keza bilgi teknolojileri ile en yeni yönelimleri yakından takip ediyor, ilk uygulayıcılardan biri olarak sektörümüzün gelişimi için öncülük etmekten gurur duyuyoruz.

Bu yaklaşımla, müşterilerimizin beklentisini en üst seviyede karşılamak adına ise ‘otomotiv yedek parça satış,pazarlama ve dağıtım’ işini, uygun ama kaliteli ürün alternatifleri ile 'Votto, MGA, Grat’ markalarımız ile sunuyoruz.

Hem eski hem yeni araç modellerinde ürün gelişimi sağlayarak bilgi yönetimi, inovasyon ve ar-ge çalışmalarıyla, müşterilerimizin beklentilerini, ‘güven, istikrar ve kalite ile karşılıyor;

Ve bizi Martaş yapan değerleri aklımızdan hiç çıkarmadan; her gün, daha köklü bir tutku ve sorumlulukla, tüm paydaşlarımızdan aldığımız güven ve motivasyonla, “Bir parçanız da biz olduk” diyebilmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Teşekkür ederiz.

Ziya ÖZALP
Genel Müdür